Toen we destijds nog op de Dendermondse steenweg woonden aan de andere kant van de konker, ben ik daar ontelbare malen gepasseerd.Het huis viel op omdat het zo afstak t.o.v.de rijhuizen tot aan de zeshoek.Je verwachtte daar ook geen huis met een voortuin.Me dunkt moet deze woning er al gestaan hebben toen men met de bouw van de rijhuizen startte.
Alleszins voor 1900.
In de lagere school (klein college) zat er in m'n klas Luc ROMBAUT. Die woonde toen in dat huis. Ik veronderstel dat z'n pa dus ook ROMBAUT zal gegeten hebben. Moet in de jaren 60 geweest zijn.
Ik denk dat de woning nu wordt bewoond door Luc BORMS en zijn gezin. Luc geeft, als ik mij niet vergis, les in het SMI (klein college).
Op die plats is in 1860 reeds bebouwing (huidige hoeve?), eigendom van Gustaaf van Meldert. Het land erachter en ernaast (kant zeshoek) is eveneens van deze Van Meldert.
bron: plan en leggers Popp.