Pagina 1 van 1

Uit het "Staetsblad" 1834 "militaire gevangen

Geplaatst: 25 mei 2014, 17:26
door Alostum
Geplaatst: 26 Mei 2010 04:22 pm
Alostum schreef:Uit het "Staetsblad of "Bulletin Officiel des Lois et Arrêtés Royaux de la Belgique" van het jaar 1834.
Op blz.501

Afbeelding

transcriptie:

Besluit n° 311

Hetwelk de bestemming van de militaire gevangenis te Aalst vaststelt.

LEOPOLD, Koning der Belgen,
Aan alle tegenwoordige en toekomende, Salut.
Overwegende dat de militaire gevangenis te Aalst, alle de veroordeelden waartoe dezelve volgens ons besluit van 23 maart 1832 bestemd is, niet kan bevatten;
Op de voordracht van onze Minister van Justitie,
Wij hebben besloten en besluiten:
Bij afwijking van de beschikkingen van het besluit van 23 maart 1832, de bestemming van de militaire gevangenis te Aalst bepalende, zullen de militairen tot een correctionele straf veroordeeld welke de gevangenzetting van meer dan zes maanden tot gevolg heeft, tijdelijk naar het huis van correctie te St.-Bernard worden overgebracht, alwaar een afgezonderd verblijf hen zal worden toegekend.
Onze Minister van Justitie wordt belast met de uitvoering van het tegenwoordig besluit, hetwelk aan onze Minister der Krijgszaken medegedeeld zal worden.
Gegeven te Brussel, de 21 april 1834.
Leopold.

Vanwege de Koning:
De Minister van Justitie,
Lebeau


toen al waren onze gevangenissen te klein 8)

mvg. Alostum :wink:

Re: Uit het "Staetsblad" 1834 "militaire gevangen

Geplaatst: 28 dec 2014, 16:12
door Mannaert
Gevangenismunt van 1833 in omloop te AALST.


Afbeelding[/img]