Berichtdoor rosenior167 » 01 Nov 2021, 18:54
De geschiedenis van Pros Van Der Veken.
daar kan ik heel wat over vertellen Van zijn keeper zijn bij Eendeacht Aalst tot zijn overlijden. Pros en zijn vrouw Suzanne baatten dus het Café Atlanta in de lange zoutstraat uit. Dat was op het hoogtepunt van zijn sportloopbaan. Dat hij tot boogschieten kwam, was, omdat er in het café een boogschutters club gevestigd was. Op de achterkoer stond zelfs een overdekte staande wip.
Zijn nonkel die in de Desiré De Wolfstraat woonde, was onderverdeler van het algemeen tijdschriften en weekbladen verdeler AMP
(Agence messagerie de presse) (PVD)uit Brussel. Als die nonkel met pensioen ging, lieten Pros en Suzanne het café over en begonnen een nieuwe carriërre in de wereld van de pers. Ze lieten een huis verbouwen in de Majoor Claeserstraat, en dar kwam het depot. Dat hield in dat de krantenmanbnen van Aalst er vanaf ’s nachts 3 uur, er hun kranten kwamen halen om van daar op hun ronde te vertrekken. Pros deed met de auto nog een hele reeks krantenwinkels aan met leveringen. Erembodegem, Liedekerke, Denderleeuw en Welle, waren elke nacht de bestemming.
Tot Pros op een nacht, betrokken werd in een zwaar auto ongeval. Wij hadden toen ook al een krantenwinkel, en als dusdanig ook klant bij Pros. Ik nam de taak op mij, om samen met Augustin (hun zoon was nog geen 18 en mocht dus niet auto rijden) met mijn auto een 30 tal nachten de bevoorrading van de winkels te verzekeren.
En zo draaiden de jaren voorbij, tot Augustin de zaak overnam , en tot hij van krantenverdeler ook café baas werd in “De Club ” op het
Vredplein (De Kat)
Roger 01/11/2021