de Cocqéau de mottes-Leirens

Moderators: Alostum, david, janlouies

Gebruikersavatar
Alostum
Site Admin
Berichten: 13304
Lid geworden op: 14 Mei 2014, 15:27
Locatie: Aalst

de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor Alostum » 09 Jun 2014, 11:17

De taak van historici is te herinneren wat anderen vergeten. (Eric Hobsbawm)

Gebruikersavatar
Alostum
Site Admin
Berichten: 13304
Lid geworden op: 14 Mei 2014, 15:27
Locatie: Aalst

Re: de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor Alostum » 09 Jun 2014, 11:17

De taak van historici is te herinneren wat anderen vergeten. (Eric Hobsbawm)

rosenior167
Berichten: 35
Lid geworden op: 08 Jun 2014, 18:49

Re: de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor rosenior167 » 21 Mei 2018, 23:07

Ik hoop dat je de bijgevoegde foto kan openen. Dit is de fabriek van Cocqéau de mottes-Leirens na de bombardementen van Aalst in September 1914
Later werd de fabriek heropgebouwd.Na het einde van de activiteiten, werden de gebouwen in gebruik genomen door de firma "Imexcotrea"
Ze maakten reclame voor hun sterke stoelen, met een afbeelding van een olifant, die met beide voorpoten op 2 stoelen stond.Dan kwam Colruyt in de oude gebouwen.Jaren later, braken ze de gebouwen af en bouwden er het nieuw complex zoals het er nu staat.


tandwiel
Berichten: 232
Lid geworden op: 05 Jun 2014, 19:03

Re: de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor tandwiel » 23 Mei 2018, 13:08

In de jaren zestig van vorige eeuw ( 1964) kwam de firma Colruyt in de gebouwen, om de winkels van Boni te bevooraden, omdat individueel bevooraden te duur was. Enkel Boni winkels konden er kopen. Later mochten zelfstandigen, die over een handelsregister beschikten er ook kopen. De Cash and Carry Aalst was geboren. Ze voerden als eersten ponskaarten in, om af te rekenen. In 1976 werd de Cash and Carry omgevormd tot Colruyt en werd iedereen toegelaten, zonder koperskaart. In 1977 trol Colruyt naar de beurs, en werd het een bedrijf zoals we het nu kennen.

willykiekens
Berichten: 1022
Lid geworden op: 21 Mei 2014, 09:46

Re: de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor willykiekens » 23 Mei 2018, 14:02

in de jaren '60 was er ook een "boxer" winkel in de korte zoutstraat behoorde die ook tot die boni winkels?

david
Berichten: 305
Lid geworden op: 17 Mei 2014, 18:40
Locatie: Aalst

Re: de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor david » 23 Mei 2018, 16:29

Boxer was een winkelformule van de Colruyt group. In 1968 opent Colruyt zijn eerste Boxer-winkel in Elsene. Later volgen Jette, Anderlecht en Aalst.Uiteindelijk komen er 55 Boxers in België.
De strategie was om zich te vestigen in drukke straten waar veel volk kwam. Het liefst in de buurt van een grotere winkel zoals Sarma en Priba in die periode. Boxer richtte zich voornamelijk op klanten die zich te voet of met de tram verplaatsten.
Producten die in het assortiment werden opgenomen moesten aan strikte voorwaarden voldoen, 1) Ze moesten vaak over de toonbank rollen, rotatie was heel belangrijk.
2) Het volume van de producten moest klein zijn, zo konden er veel stuks in de vrachtwagens en namen ze niet al te veel plaats in, zowel in de winkel als in de winkeltas van de klant.
3) Enkel artikelen met een hoge brutowinst haalden de rekken.Want alleen met een hoge brutowinst kon men hogere kortingen geven.
4) De goederen moesten een hoge transactiewaarde hebben.
Alleen producten die aan drie van deze vier voorwaarden voldeden haalden de winkelrekken. Zo was er in de Boxers geen plaats voor suiker wegens het relatieve hoge gewicht en lage brutowinst. Door druk van de klanten waren de Boxers uiteindelijk verplicht hun assortiment aanzienlijk uit te breiden en verloren zo hun eigenheid. daardoor stierven de Boxers langzaam uit en werden ze stilaan vervangen door de huidige Colruyt filialen.
Bron: Van familiebedrijf tot een familie van bedrijven.
Wie de geschiedenis niet kent, maakt steeds dezelfde fouten (Wednesday Addams)

stranger
Berichten: 314
Lid geworden op: 15 Mei 2014, 18:05

Re: de Cocqéau de mottes-Leirens

Berichtdoor stranger » 24 Mei 2018, 21:51

De Boxer was gevestigd in de vroegere (poort)winkel van De Brauw, rechtover drukkerij Van De Putte.


Terug naar “Weverijen”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 0 gasten

Advertentie