schuikelderDe Vis Pontstraat
Geplaatst: 30 Mei 2014, 12:32
Geplaatst: 06 Okt 2011 08:34 pm
jan louies schreef:Ik vind het item over de schuilkelders niet meer terug, maar denk dat het eigenlijk onder deze rubriek thuishoort.
Een der vermelde openbare schuilkelders is in het huis De Vis, Pontstraat. Dit pand wordt nu huis Bethune genoemd, naar de bouwheer en oorspronkelijke bewoners. Maar tussen 1926 en 1960 was het eigendom van de notarisfamilie De Vis.
De toegang tot de schuilkelder is na de oorlog met een betonplaat afgedekt en eroverheen kwamen de trottoirplaveien (middelste keldergat).
Niets herinnert nog aan de ingang van de schuilkelder.
Maar in de kelder zelf is nog duidelijk de uitgegraven toegang onder de stoep (den 'bijgang') te zien en de ijzeren sporten van de laddertjes links en rechts van het vergrote keldergat zijn nog steeds aanwezig. Ook de later aangebrachte betonnen afdekplaat is duidelijk te zien.
Detail: een der ingemetselde laddertjes.
Alle foto's zijn door mij gemaakt. Graag bronvermelding indien verder gebruik.