History van Eendracht Aalst
Geplaatst: 05 Jun 2014, 17:37
Geplaatst: 25 Jul 2010 06:53 pm
Hugo schreef:Ik ben geen historicus maar ik hou wel bezig met de geschiedenis van Eendracht Aalst.
Zoals jullie misschien wel weten is den Iendracht gesticht door oud-strijders bij Jan de Gendarm aan het Esplandeplein uit spelers van Sporting Aalst ,Steun geeft Moed en Voorwaarts.
Van de ploeg van Voorwaarts uit 1911 heb ik een foto van de andere ploegen spijtig genoeg niet.
Na drie jaar werken met ons iendrachtteam hangt er nu in het Pierre Cornelisstadion een ganse collectie foto's te bekijken van 1911 tot heden.
Foto's die ik van oud-spelers, familieleden van de oprichters, stadsarchieven enz.. in bruikleen kreeg om in te scannen.
Trouwens nu zaterdag op 31 juli zijn deze foto's te bekijken op de fandag van onze club.
Graag zou ik iets meer willen te weten komen over Pierre Cornelis onze voorzitter naar wie het stadion genoemd is, die na de tweede wereldoorlog om het leven is gebracht door de zogezegde witte brigade.
Van de meeste oudere supporters ben ik te weten gekomen dat deze persoon ten onrechte is omgebracht, want dat hij als schepen van bevoorrading wel degelijk goed werk geleverd heeft voor de Aalsterse bevolking en dat het meer een afrekening zou geweest zijn binnen de politieke wereld.
Weten jullie iets meer over Pierre Cornelis?
Verder onze eerste schatbewaarder van EA in 1919 was een zekere Pedro De Hert, was dat familie van de toenmalige burgemeester Felix De Hert?
Gezien ik zaterdag rondleiding moet geven in het stadion hoop ik dat jullie iets meer weten over de geschiedenis van den Iendracht en in het bijzonder over Pierre Cornelis, Pedro De Hert, Majoor Glacer en eventueel Etienne Eeman allereerste voorzitter van de club.
In de hoop op een gunstig gevolg doe ik jullie alvast mijn beleefde groeten.