Er is in feite maar gefoefeld met het laatste gebouw

Het laatste stuk van het gebouw met rechthoekige nis met daarin een poortje was oorspronkelijk het poortgebouw van het hoekgebouw De Vier Winden. Later is dit poortstuk verbouwd tot een woning, hierdoor moest de indeling veranderd worden en werden er aanpassingen aan de gevel uitgevoerd. De Vier Winden werd verkleind tot aan de buitendeur met trapjes (zie rode lijn op foto). Dus de rechtse ramen naast deze deur werden eigendom van de nieuw ontstane woning. De raamindeling boven de deur werd aangepast vermoedelijk in functie van de nieuwe trap die er op deze plaats kwam.
De rechthoekige poort werd een rondboogpoort en een rondboog inkomdeur.

Dus het zijn nog steeds de oorspronkelijke raamopeningen in het eerste deel, enkel die op het gelijkvloers zijn verlaagd (etalagefunctie). Let ook op de zware muurankers die geplaatst werden nadat het gebouw begon te bewegen doordat deze gebouwd is op de stadsomwallingsgracht. Deze ankers bevinden zicht tussen de bestaande ramen en zijn duidelijk zichtbaar.
Na de verbouwing werd de gevel vermoedelijk opnieuw gecementeerd, want heden zijn er schijnvoegen in de bepleistering en deze waren er oorspronkelijk niet.
stephane