Oprichting Burgerwacht van Aalst

Moderators: Alostum, janlouies, david

Gebruikersavatar
Alostum
Site Admin
Berichten: 11753
Lid geworden op: 14 Mei 2014, 15:27
Locatie: Aalst

Oprichting Burgerwacht van Aalst

Berichtdoor Alostum » 22 Mei 2014, 21:24

Geplaatst: 05 Mei 2013 06:44 pm
Alostum schreef:De burgerwacht van Aalst werd bij K.B. van 8 mei 1848 opgericht, zij bestond uit 3 bataljons. In 1853 terug gebracht naar 2 en in 1888 naar 1 bataljon met 5 compagnies.
Het K.B. van 11 november 1900 bracht hen naar ½ regiment.
Het cavaleriekorps dat in 1849 was opgericht binnen de burgerwacht werd opgeheven in 1860.
In 1849 kreeg de burgerwacht van Aalst te Brussel uit handen van koning Leopold I hun vlag.
Ze hadden als opperbevelhebber achtereenvolgens:
- Kolonel Théodore Dommer van 14/12/1848 tot 1853;
- Luitenant-kolonel Théodore Dommer van 1853 tot 1862;
- Luitenant-kolonel Joseph Vanden Brouck van1863 tot 1867;
- Luitenant-kolonel Raimond Van Assche van 17/01/1867 tot 26/04/1882;
- Luitenant-kolonel Hippolyte Le Clercq van 26/04/1882 tot 1888;
- Majoor baron Félix Béthune van 06/11/1888 tot 23/09/1901 (werd Luitenant-kolonel benoemd op 24/04/1901);
- Luitenant-kolonel Charles De Vis van 13/12/1901 tot 1914.

bron: Annuaire des Officiers de la Garde Civique 1913 Brussel, 1913
De nieuwe tijd wordt anti-sociaal en voert naar den afgrond (Petrus Van Nuffel - 1929)

Gebruikersavatar
Alostum
Site Admin
Berichten: 11753
Lid geworden op: 14 Mei 2014, 15:27
Locatie: Aalst

Hippolyte Le Clercq

Berichtdoor Alostum » 22 Mei 2014, 21:25

Geplaatst: 05 Jun 2013 11:31 am
Alostum schreef:Hippolyte Le Clercq in zijn uniform van Luitenant-Kolonel van de Aalsterse burgerwacht.

Afbeelding
De nieuwe tijd wordt anti-sociaal en voert naar den afgrond (Petrus Van Nuffel - 1929)


Terug naar “Burgerwacht, Rijkswacht, Politie en Brandweer”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast

Advertentie